Aparat nawiewowy OPTREL Swiss Air

Aparat nawiewowy OPTREL Swiss Air
Kategoria: Poznaj ofertę
Praca w wielu gałęziach przemysłu niezmiennie wiąże się z szeregiem zagrożeń i dynamiczną zmianą niekorzystnych warunków na stanowisku pracy negatywnie wpływających na zdrowie. Szkodliwe czynniki występujące w środowisku pracy są czasami bagatelizowane i nie zawsze są widoczne gołym okiem. Do takich zagrożeń należy praca w przestrzeniach narażonych na zapylenie lub odparowywanie substancji. Osoby spawające i szlifujące są szczególnie narażone na wdychanie szkodliwych gazów i dymów powstających podczas spawania metali i ich obróbki, ale nie tylko. Personel medyczny pracujący w szpitalach oraz laboratoriach może być wystawiony na działanie czynników chorobotwórczych. Patogeny są zawieszone w powietrzu w postaci areozolu, ktory może przedostawać się do organizmu człowieka pomimo zastosowania standardowych środków ochronnych. 
 
Doskonałym rozszerzeniem podstawowej ochrony stanowiskowej są systemy z wymuszonym nawiewem oczyszczonego powietrza (PAPR - a powered, air-purifying respirator). 
 
Aparat oddechowy z półmaską SWISS AIR to najbardziej efektywny sposób ochrony dróg oddechowych, szczególnie na stanowiskach ruchomych lub o ograniczonej przestrzeni.
 

Rewolucyjny nawiew Swiss Air

Uniwersalny aparat Optrel SWISS AIR nieustannie dostarcza świeże w pełni przefiltrowane powietrze wprost do półmaski użytkownika.

Stanowi niezawodną ochronę przed ekspozycją na szkodliwe pyły, dymy, areozole, patogeny wydzielające się podczas różnorodnych procesów produkcyjnych przy zachowaniu bardzo wysokiego komfortu użytkowania.

Swiss-Air to przede wszystkim:

  • Wszechstronność użytkowania - używaj dowolnej przyłbicy, okularów ochronnych, hełmów czy nauszników dowolnej marki!
  • Znakomite dopasowanie półmaski do twarzy za każdym razem bez konieczności każdorazowego sprawdzania jej szczelności.
  • Płynna regulacja przepływu powietrza przy pomocy przedniego pilota sterującego ze wskaźnikami.
  • Zminiaturyzowana konstrukcja (25 x 17 cm) o ponadprzeciętnych osiągach - grubość aparatu Swiss Air nie przekracza 4,8 cm.
  • Najwyższy poziom ochrony dróg oddechowych z filtrem klasy TH3.
  • Cicha, spokojna praca z Optrel SwissAir - urządzenie nie generuje nadmiernego hałasu.

 

Zobacz ofertę
 
Optrel Swiss Air z półmaską

Zobacz ofertę Zobacz, co kryje w sobie aparat nawiewowy SWISS AIR:

 
 
Aparat nawiewowy optrel swiss air - praca na budowie

Ochrona dróg oddechowych przy budowie oraz utylizacji odpadów

System nawiewowy Swiss Air to niezastąpiony towarzysz podczas wszelkich prac budowlanych oraz rozbiórkowych. Nie ogranicza ruchów nawet podczas długotrwałej aktywności wraz z hełem oraz okularami ochronnymi dowolnej marki. Nawet nie poczujesz, że masz go na sobie - kompletny aparat jest niewielkich rozmiarów (25  x 17 x 5 cm) i waży jedynie 550g.
 
Steruj wygodnie za pomocą panelu umieszczonego na przednim pasku - płynna regulacja przepływu powietrza oraz przegląd stanu zanieczyszczenia filtra i naładowania akumulatora.
 
Pracuj bezpiecznie, oddychaj swobodnie - chroń swój organizm przed szkodliwymi pyłami w każdych warunkach! Praca z założoną półmaską Swiss Air nie ogranicza komunikacji - umożliwia zrozumienie mowy współpracowników bez jej zdejmowania.

 

Ochrona dróg oddechowych w przemyśle spożywczym oraz laboratoriach

Pracujesz przy produkcji żywności lub w laboratorium? Jeśli tak, to aparat Swiss Air w wersji medycznej jest właśnie dla Ciebie! Zestaw nawiewowy z półmaską został przystosowany do pracy w  wysoce sterylnych warunkach do ochrony przed bakteriami i wirusami.
 
Aktywne wspomaganie oddychania ze Swiss Air eliminuje konieczność każdorazowego dopasowywania półmaski oddechowej (fit test).
Aparat nawiewowy tworzy korzystne nadciśnienie w okolicach półmaski, które wspomaga oddychanie i nie powoduje oporów oddechowych.
Jest to znacząca zaleta w porównaniu z stosowaniem jednorazowych półmasek. Stosunkowo szybko zmniejsza to koszty inwestycyjne oraz samej eksploatacji.
Aparat nawiewowy optrel swiss air - praca w przemyśle spożywczym i laboratorium

 

Aparat nawiewowy optrel swiss air - praca podczas obróbki drewna

Ochrona dróg oddechowych podczas obróbki drewna i tworzyw sztucznych

Obróbka mechaniczna drewna oraz materiałów drewnopochodnych jest ściśle związana z emisją szkodliwych pyłów, które mogą być zawieszone w powietrzu przez dłuższy czas. Takie materiały są często powlekane lub nasączone różnego rodzaju powłokami, jak farby i lakiery, które pod wpływem tarcia mogą emitować substancje kancerogenne (podobnie jak, obróbka tworzyw sztucznych).
Czynniki te stwarzają bezpośrednie ryzyko chorób układu oddechowego oraz innych dolegliwości, które mogą być skutecznie minimalizowane poprzez stałe używanie aparatu Swiss Air.
Lekki  i kompaktowy Swiss Air chroni przed wnikaniem zanieczyszczeń do układu oddechowego a jednocześnie daje możliwość używania dowolnej ochronny oczu, słuchu oraz głowy, eliminuje tym samym konieczność stosowania ciężkich zintegrowanych hełmów, co zmniejsza obciążenie szyi i pleców.