Zwrot towaru


 1. Kto może skorzystać z prawa zwrotu towarów?
  Do zwrotu towaru zakupionego w naszym sklepie internetowym ICD.pl bez podania przyczyny (czyli odstąpienia od umowy zawartej na odległość) ma prawo:
  - konsument (osoba fizyczna dokonująca zakupu niezwiązanego bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową),
  - przedsiębiorca na prawach konsumenta (osoba fizyczna dokonująca zakupu związanego z jej działalnością gospodarczą, ale nie posiadającego dla niej charakteru zawodowego).

 2. Termin do zwrotu
  Z przysługującego prawa zwrotu możesz skorzystać w terminie 14 dni od dnia otrzymania wszystkich zakupionych towarów, czyli w praktyce od dnia odebrania przesyłki od firmy kurierskiej.

 3. Jak odstąpić od umowy?
  Preferujemy drogę elektroniczną - prześlij nam oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość na adres: zwroty@icd.pl 
  Sugerujemy skorzystanie z gotowego wzoru oświadczenia: pobierz formularz odstąpienia od umowy (PDF) 
  Bardzo prosimy o dołączenie oryginału dokumentu zakupu (paragon/faktura) lub bankowego potwierdzenia zapłaty co usprawni proces zwrotu.

 4. Zwrot towaru
  Odeślij nam zwracany towar niezwłocznie - nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym złożyłeś w/w oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Towar musisz zwrócić na swój koszt i pamiętaj o odpowiednim spakowaniu i zabezpieczeniu na czas transportu.
  Adres do zwrotu towaru:
  Internetowe Centrum Dystrybucji Sp. z o.o. - MAGAZYN
  ul. Tatrzańska 19
  81-814 Sopot

 5. Zwrot kosztów
  Zwrotu kosztu zakupu zwróconego towaru oraz kosztu jego przesyłki dokonujemy niezwłocznie po otrzymaniu towaru. Zwrot kosztów przesyłki dotyczy tylko przypadku, gdy zwracana jest całość zamówienia.
  Sugerujemy wpisanie numeru konta bankowego na jaki mamy dokonać zwrotu należności w przesyłanym oświadczeniu o odstąpieniu od umowy.
  Uwaga: jeżeli korzystałeś z zakupionych rzeczy w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia jej charakteru, cech i funkcjonowania lub w sposób nieprawidłowy i spowodowało to zmniejszenie wartości tej rzeczy to mamy prawo zmniejszyć wysokość zwracanej kwoty z tytułu zmniejszenia wartości towaru.

 6. Jakie produkty nie podlegają prawu odstąpienia od umowy zawartej na odległość?
  Prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie ma zastosowania w przypadku niektórych towarów i usług. Dokładna lista wykluczeń jest podana w §7 p.9 naszego Regulaminu. Odnosząc się do naszego asortymentu zwracamy uwagę, że zwrotu nie przewidujemy w przypadku np. towarów wyprodukowanych wg indywidualnych wymagań (np. odzież z nadrukiem), towarów dostarczonych w zapieczętowanym opakowaniu, których po otwarciu nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub higienę (np.: maseczki oddechowe, plastry, opatrunki), nośników elektronicznych jeżeli zostało otwarte zapieczętowane opakowanie.

 7. Wymiana towaru
  Jeżeli chcesz wymienić zakupiony towar na inny (np. na inny rozmiar obuwia) to skorzystaj z prawa do zwrotu towaru a jednocześnie złóż zamówienie na nowy towar.

Po szczegółowe informacje dotyczące zwrotu towaru odsyłamy do Regulaminu sklepu §7 "Odstąpienie od umowy".