Stacjonarne urządzenia odciągowe KEMPER

Stacjonarne urządzenia odciągowe KEMPER
Kategoria: Poznaj ofertę

Centralne systemy do odciągu dymu spawalniczego KEMPER

 Centralne urządzenie KEMPER odsysająco-filtrujące WeldFil Centralne urządzenie KEMPER odsysająco-filtrujące WeldFil

We współpracy z firmą KEMPER jesteśmy w stanie zrealizować dla Państwa projekt instalacji odciągowej z centralą filtracyjną.

KEMPER to firma specjalizująca się w produkcji urządzeń odciągowych do odsysania dymu i pyłu powstającego podczas spawania. Dzięki swojemu długoletniemu doświadczeniu jest liderem w produkcji urządzeń filtrowentylacyjnych. 

System Weldfil Compact jest to urządzenie odciągowe do dymów spawalniczych z wtyczką Plug & Play do różnych klas wydajności, aż do 9.360 m3/h. 

System Weldfil jest to urządzenie odciągowe do dymów spawalniczych do wielu stanowisk o maksymalnym obciążeniu, aż do 26.640m3/h.

Główne zalety systemów Weldfil i Weldfil Compact: 

  • Duża oszczędność czasu poświęconego na projektowaniu i budowie systemu, dzięki wykorzystaniu programu KEMPER

  • Zwiększone bezpieczeństwo zakładu

  • Optymalne dostosowanie do warunków zakładu, z wykorzystaniem szerokiej ofery firmy KEMPER

  • Oszczędność kosztów energii dzięki automatycznej regulacji siły ssania

12 najważniejszych czynników przy wyborze centralnych systemów filtrowentylacyjnych

1. Układ filtrów - Firma KEMPER w swoich produktach wprowadziła pionowy układ filtrów, który w znacznie ogranicza tworzenie się osadów.

2. Oczyszczanie wkładów filtracyjnych - Dysza rotacyjna wykorzystywana w produktach KEMPER równomiernie oczyszcza filtr, niepowodując uszkodzeń.

3. Cykl oczyszczania - Wg różnicy podciśnienia lub czasu.

4. Klasa filtracyjna - Firma KEMPER gwarantuje klasę filtracyjną 99,9% przy cząsteczkach 0,4μm.

5. Miejsce wentylatora - Wentylator w urządzeniach marki KEMPER znajduję się wewnątrz centralnego systemu filtrowentylacyjnego.

6. Poziom hałasu - System 9000 jest aktualnie najcichszym urządzeniem tego typu na rynku.

7. Głowica ssawki odciągowej - Firma KEMPER opatentowała własną głowicę, w 100% obrotową, posiadającą 40% wyższy stopień zasysania.

8. Konstrukcja ramienia -  wykonane z wężem lub rurą.

9. Pojemnik na pyły - Urządzenia KEMPER posiadają pneumatycznie opuszczany, worek na pyły.

10. Sterowanie - Panel dotykowy KEMPER informuję o każdym ewentualnym błędzie i aktualnych danych technicznych. Umożliwia równiez przeprowadzenie diagnostyki urządzenia.

11.  Separator iskier - Separator iskier SparkTrap zwiększa bezpieczeństwo pracy uniemożliwiając dotarcie iskier i innych cząsteczek do instalacji filtrów.

12. Pakiet pogodowy - Systemy KEMPER mogą znajdować się na zewnątrz, ponieważ posiadają zadaszenie, opaskę grzewczą i są lakierowane antykorozyjnie, a sterowanie i jednostki sprężonego powietrza przeniesione są do wewnątrz.

Przykłady zastosowania i realizacje 

Centrala filtrowentylacyjna KEMPER z dwoma ramionami ssącymiCentrala filtrowentylacyjna KEMPER z dwoma ramionami ssącymi

Instalacja z 2 ramionionami z centralną jednostką filtracyjną odciągową stanowi wydajne i niezawodne rozwiązanie dla mniejszych warsztatów spawalniczhych oraz szlifierskich, placówek edukacyjnych, a także do stanowisk zrobotyzywanych, w których występuje duże zanieczyszczenie dymem, pyłem i kurzem.

Instalacja z 5 ramionionami wraz z centralnym urządzeniem odsysająco filtrującym stanowi wielostanowiskowy system oczyszczania powietrza o dużej wydajnośći dla większych spawalni oraz rozbudowanych linii technologicznych. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia z frezarek oraz innych narzędzi skrawających. Możliwość późniejszej rozbudowy lub modyfikacji istniejącej instalacji.

Centrala filtrowentylacyjna KEMPER z pięcioma ramionami ssącymiCentrala filtrowentylacyjna KEMPER z pięcioma ramionami ssącymi

Realizacje

Szkółka spawalnicza TEUTLOFF w Calbe (Niemcy)

Instalacja odciągowa KEMPER dla szkoły spawalniczej TEUTLOFF w Calbe (Niemcy) Instalacja odciągowa KEMPER dla szkoły spawalniczej TEUTLOFF w Calbe (Niemcy)

Doosan Babcock Rybnik

Instalacja odciągowa KEMPER dla Doosan Babcock w RybnikuInstalacja odciągowa KEMPER dla Doosan Babcock w Rybniku

ASW Niemcy

Instalacja odciągowa KEMPER dla ASW NiemcyInstalacja odciągowa KEMPER dla ASW Niemcy