Środki ochrony indywidualnej - definicje, podział, przepisy
Definicje, kategorie środków ochrony indywidualnej, przepisy BHP wobec pracodawcy i pracownika.
Czytaj więcejDefinicje, kategorie środków ochrony indywidualnej, przepisy BHP wobec pracodawcy i pracownika.
Czytaj więcejBezpieczeństwo ręcznych prac transportowych
Dariusz Smoliński
Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego należą do najczęstszych dolegliwości wywołanych pracą. Praca zawodowa często polega na codziennym wykonywaniu podobnych czynności, a więc regularnym obciążaniu tych samych mięśni i tych samych kości i stawów. Na powstawanie urazów wpływa więc nie tylko to, jak ciężki jest trzymany przedmiot, ale i pozycja i postawa całego ciała. Do 1/3 wypadków przy pracy dochodzi podczas ręcznego dźwigania ciężarów. Nieumiejętne dźwiganie wywołuje niekiedy ostre urazy, takie jak zmęczeniowe złamanie kości lub przewlekłe zapalenie stawu. Niestety, na wielu stanowiskach pracy dźwiganie ręczne jest konieczne.
Film Bezpieczeństwo ręcznych prac transportowych pokazuje, jak taką pracę można zorganizować i wykonywać z zachowaniem warunków bezpieczeństwa; odpowiada na pytania: czym grozi przeciążenie organizmu, jak bezpiecznie podnosić nawet ciężkie przedmioty, jak je przenosić, przesuwać, przewozić.
Menu umożliwia wybór spośród następujących zagadnień:
Bezpieczeństwo ręcznych prac transportowych to film dla przedsiębiorców, kadry zarządzającej i pracowników.
Warunki i zakres użytkowania filmu:
Licencja upoważnia Użytkownika do przechowywania i korzystania z jednej kopii filmu w ramach szkoleń organizowanych dla pracowników Kupującego, jak i na potrzeby związane ze świadczonymi przez Użytkownika usługami w zakresie szkoleń bhp (obsługa innych firm, niezależnie od ich liczby).
Uwaga! Użytkownik nie ma prawa umieszczania i rozpowszechniania filmu na platformach e-learningowych, modyfikowania, dekompilowania oraz wykorzystywania dowolnego fragmentu filmu.
Producent | ODDK |
---|