Filtr stacjonarny KEMPER Filter-Cell XL (nr 60200)

Nr artykułu:
KPR-60200
Czas dostawy:
20 dni
Sprawdź warunki dostawy
27 233,43 zł szt. 22 141,00 zł szt.
Minimalne zamówienie: 1 szt.

Szczegółowy opis

Filtr stacjonarny KEMPER Filter-Cell XL to kompletne urządzenie filtrowentylacyjne z automatycznym systemem oczyszczania wkładu filtracyjnego przeznaczone do odciągu powietrza z okapów i stołów odciągowych oraz innych urządzeń produkcyjnych. W szczególności doskonale nadaje się oczyszczania powietrza z pyłów suchych oraz z pyłów i dymów spawalniczych przy spawaniukażdą metodą stali węglowych, niskostopowych i aluminium. Przeznaczony do stanowisk o dużej koncentracji zanieczyszczeń.

Cechy/ Zalety

  • Kompaktowe urządzenie Filter-Cell XL może być ustawione w ograniczonej przestrzeni bezpośrednio przy wentylowanym stanowisku lub w oddaleniu i połączone przewodem wentylacyjnym.
  • Zastosowane nabojowe wkłady filtracyjne należą do absolutnie najwyższej klasy w grupie filtrów powierzchniowych. Na powierzchni medium filtracyjnego KemTex® znajduje się wlaminowana membrana ePTFE dzięki czemu cząsteczki pyłu osiadają na powierzchni filtra (filtracja powierzchniowa) co gwarantuje efektywność filtrów przy ponadprzeciętnych właściwościach do samooczyszczania.
  • Stopień separacji zastosowanych nabojowych wkładów filtracyjnych przekracza 99,99% przy wielkości oddzielanych cząsteczek dużo mniejszych niż 0,4 μm, będących granicą obowiązujących obecnie norm i przepisów.
  • Przy osiągnięciu ustalonej wartości granicznej samoczynnie następuje oczyszczanie filtrów nabojowych w czasie działania urządzenia tak, że jego praca nie musi być przerywana. Wkłady nabojowe są gruntownie oczyszczane za pomocą sprężonego powietrza przechodzącego przez dysze rotacyjne, a cały pył można usunąć za pomocą wbudowanego pojemnika.
  • Nogi u podstawy są wyłożone materiałem z gumy i posiadają regulację wysokości, tak, że urządzenie może być stabilnie ustawione na nierównej powierzchni.
  • Wkłady filtracyjne:
    - KEMPER 109 0300 - filtr nabojowy membranowy KemTex ePTFE 10m2
  • Średnica wlotowa: 160 mm

Parametry techniczne

Parametry techniczne
Producent KEMPER
Napięcie zasilania [V] 400
Moc silnika 1.5 kW
Przepływ powietrza [m3/h] 1000
Stopień oczyszczania 99.9 %
Typ ramienia b/d
Średnica ramienia -
Wymiary wlotu/wylotu [mm] -
Poziom hałasu bez tłumika [1 m] 69 dB(A)
Wymiary 655x655x1460 mm
Ciężar 135 kg
Gwarancja producenta 12 miesięcy z możliwością przedłużenia do 2 lat (formularz na stronie producenta)

Akcesoria

Akcesoria
Nr produktu Nazwa i opis produktu Cena netto Ilość Opak. Dostawa
Wkład wymienny nabojowy KemTex ePTFE KEMPER 1090438 KPR-1090438 Wkład wymienny nabojowy - 10m2
2 237,37 zł szt. 1 819,00 zł szt.
1 szt. 15 dni

Produkty polecane

Poradniki