Oferta firmy TEMPSHIELD w zakresie ochrony przed temperaturami kriogenicznymi

Kategoria: Aktualności

Tempshield Cryo Protection

Tempshield 

 

Firma TEMPSHIELD Inc. specjalizuje się w rozwoju i produkcji najwyższej jakości ochron osobistych stosowanych przy pracach w zakresie temperatur kriogenicznych. Stosowane materiały zapewniają maksymalny stopień ochrony termicznej zachowując jednocześnie elastyczność oraz manualność w przypadku rękawic. Materiał jest oddychalny i wodoodporny a ponadto są wersje rękawic całkowicie wodoszczelne. Stosowane materiały tekstylne mają znaczną przewagę w stosunku do spotykanych ochron wykonanych ze skóry - dlaczego? - przeczytaj w poradniku BHP.

Sprzęt ochronny TEMPSHIELD przystosowany jest do prac w pomieszczeniach o niskiej temperaturze, z cieczami chłodzącymi do  -160°C, np. do pracy w czasie fazy gazowej ciekłego azotu (-196°C), do prac z suchym lodem (-79°C) oraz innymi cieczami kriogenicznymi np. He, Ar, H2, LN2. Stosowane przy przelewaniu i rozlewaniu płynów kriogenicznych, w technologii złącza skórczowego dla tworzyw sztucznych i metali, serwisowaniu i obsłudze systemów i instalacji o bardzo niskiej temperaturze.

Pamiętaj: rękawice nie nadają się do zanurzania w ciekłym azocie lub innych płynach kriogenicznych. Do chwili obecnej żadna firma nie wytwarza takich rękawic.

 

Dla ułatwienia dokonania wyboru przygotowaliśmy dwa kompletne zestawy ochronne:

  • zestaw laboratoryjny - stosowany tam, gdzie ochrony nie są narażone na duże zużycie i czynniki mechaniczne. Dodatkowo rękawice są dostępne w dwóch wykonaniach:
    - CRYO GLOVES - zapewniają wysoką ochronę termiczną przy bezpośrednim kontakcie z zimnymi obiektami i w zimnej atmosferze i polecane są do prac, gdzie nie ma ryzyka bezpośredniego kontaktu z cieczą kriogeniczną tj. w systemach zamkniętych.
    - CRYO GLOVES WP - rękawice całkowicie wodoszczelne, które są zalecane przy pracach, w których istnieje ryzyko kontaktu z cieczą kriogeniczną (ochlapanie) lub przy pracach z substancjami niebezpiecznymi, materiałami zakaźnymi itp.
  • zestaw przemysłowy - stosowany tam, gdzie oprócz ochrony przed niskimi temperaturami należy zapewnić zwiększoną ochronę przed czynnikami mechanicznymi: przecięciem, tarciem, przekłuciem itp. Mogą być stosowane również tam, gdzie istnieje ryzyko ochlapania cieczą kriogeniczną.

 


Zestaw ochronny do laboratoriów

Ochrona do laboratorium

             
 
Rękawice kriogeniczne CRYO
 
Fartuch kriogeniczny CRYO APRON
 
Osłona twarzy Honeywell Turboshield
 
 

Rękawice ochronne:

wodoszczelne:
 

Fartuchy ochronne:

 

Osłona twarzy:

 

 

 


Zestaw ochronny do przemysłu

             
 
Rękawice CRYO INDUSTRIAL
 
Fartuch CRYO APRON
 
Osłona twarzy Honeywell Turboshield
 
 

Rękawice ochronne:

 

Fartuchy ochronne:

 

Osłona twarzy:

 

 

 


Pamiętaj o detektorze gazu

- parująca ciecz kriogeniczna wypycha tlen z otoczenia - detektor powinien ostrzegać przed niedoborem O2.

Przenośny miernik gazów GasAlert Clip Extreme - O2 (nr GA24XT-X)

...oraz o prawidłowym oznaczeniu miejsca pracy:

Stosuj ochronę rąk Ochraniaj twarz