UVEX Protecting Planet - produkty przyjazne środowisku

UVEX Protecting Planet - produkty przyjazne środowisku
Kategoria: Poznaj ofertę

Misja UVEX - protecting people - ma teraz większe znaczenie niż kiedykolwiek wcześniej. Firma Uvex angażuje się w odpowiedzialność społeczną i środowiskową. Stawia sobie ambitne cele w zakresie ochrony środowiska, gospodarki i społeczeństwa. Wysokie standardy jakości produktów idą w parze z rozwijaniem koncepcji recyklingu i wykorzystywaniem materiałów biodegradowalnych. Trwałość i długa żywotność produktów Uvex pomagają ograniczyć ilość odpadów i chronić zasoby. Pod hasłem protecting planet Uvex wprowadza innowacyjny system zrównoważonych produktów przyjaznych dla środowiska.


Zobacz czym wyróżnia się system zrównoważonych produktów przyjaznych dla środowiska

Przykłady działań na rzecz protecting planet

W grupie UVEX, w celu ochrony zasobów i środowiska, przetwarzane są różne rodzaje materiałów pochodzących z recyklingu wykorzystywane do produkcji oprawek okularów ochronnych, akcesoriów do okularów, opasek na głowę oraz okularów do czytania.

Grupa UVEX nie używa żadnych substancji niebezpiecznych dla zdrowia, zgodnie z rozporządzeniem REACH, i opracowała własną listę „Restricted Substances”. Jej polityka polega na oferowaniu jedynie produktów, które mają maksymalnie zredukowane szkodliwe substancje, nie zagrażając użytkownikom ani środowisku.

W celu ochrony środowiska, grupa UVEX konsekwentnie dąży do zmniejszenia ilości odpadów w wielu miejscach. Regularnie kontroluje wykorzystanie zasobów w swoich zakładach produkcyjnych, aby zidentyfikować obszary, w których można zoptymalizować procedury i procesy.

Grupa UVEX konsekwentnie wykorzystuje zieloną energię. Oszczędzanie energii elektrycznej w całym łańcuchu wartości jest priorytetem, a firma UVEX zapewnia zrównoważoną produkcję poprzez wdrażanie środków zrównoważonego rozwoju we własnych zakładach produkcyjnych na całym świecie.


UVEX widzi przyszłość w materiałach pochodzenia roślinnego i biologicznego. Dlatego już dziś, w szerokiej gamie produktów uvex można spotkać materiały takie jak: biobaza HDPE (polietylen o wysokiej gęstości) z trzciny cukrowej, tekstylia wykonane z przetworzonych butelek PET lub włókna bambusa i biopoliamid.

Zwiększona żywotność produktów nie tylko przyczynia się do realnych oszczędności pieniędzy, ale także do oszczędzania zasobów i zmniejszenia ilości odpadów.

We własnych zakładach produkcyjnych UVEX, z których wiele znajduje się w Niemczech i Europie, wytwarzane są innowacyjne produkty i usługi na rynek globalny. Gwarantuje to przede wszystkim wysoką jakość, a jednocześnie zapewnia, że trasy transportowe są jak najkrótsze.

W ramach strategii zrównoważonego rozwoju, grupa UVEX postawiła sobie za cel ciągłe zwiększanie udziału opakowań przyjaznych dla środowiska wśród wszystkich opakowań, których używa. 


Poznaj zrównoważone produkty UVEX

Okulary ochronne UVEX Pheos NXT Planet

Okulary ochronne UVEX Sportstyle Planet SV Extreme 

Rękawice ochronne UVEX phynomic XG

Rękawice antyprzecięciowe UVEX Bamboo TwinFlex D xg

Półbuty ochronne UVEX 1 G2 planet S1P SRC

Półbuty ochronne UVEX 1 x-craft planet S1 PL FO SR SC