System osłony twarzy HONEYWELL Turboshield™

Kategoria: Aktualności

Honeywell
Osłona twarzy Turboshield - wersja nahełmowa

 

Honeywell Safety Products, największy na świecie dostawca rozwiązań w zakresie środków ochrony osobistej wprowadził do swojej oferty Turboshield™ – pierwszą osłonę twarzy klasy A. Turboshield to nowy, rewolucyjny system ochrony twarzy, którego unikalne, opatentowane funkcje oparte zostały na wynikach wnikliwych badań przeprowadzonych wśród ich użytkowników. System ochrony twarzy Turboshield zapewnia wysoki komfort przy dłuższym noszeniu, umożliwia bardzo prostą wymianę szyby, a przy stosowaniu z hełmem ochronnym oferuje zwiększoną ochronę i optymalne dopasowanie.

Platforma Turboshield to idealne rozwiązanie dla pracowników z niemal każdej branży, którzy są narażeni na spadające przedmioty, uderzenia, ochlapania oraz unoszące się w powietrzu odłamki. W oparciu o opinie klientów oraz przy zastosowaniu najwyższej klasy, innowacyjnych technologii, system Turboshield jest jednym z wielu produktów firmy Honeywell, które zmieniają oblicze bezpieczeństwa.

System ochrony twarzy Turboshield składa się z nagłowia, adaptera na kask ochronny i wymiennych szyb. Wszystkie te elementy sprzedawane są oddzielnie dla zapewnienia maksymalnej wszechstronności.


System TURBOSHIELD™
elementy składowe 

Nagłowie Turboshield

Nagłowie Turboshield nr 1031740

Adapter nahełmowy Turboshield

Adapter do hełmów Turboshield nr 1031749

+ +
Szyby przezroczyste
zalecane do stosowania wewnątrz pomieszczeń 
Szyby szare, przyciemnione
zalecane do stosowania na zewnątrz pomieszczeń. Zmniejszają odblask i tłumią światło słoneczne.
Osłony spawalnicze
o różnym stopniu przyciemnienia. 

Szyba Turboshield bezbarwna 

Szyba bezbarwna podstawowa
nr 1031743

Szyba Turboshield szara

Szyba szara podstawowa
nr 1031745

Szyba Turboshield IR 3.0

Szyba zielona UV/IR 3.0
do lutowania twardego

nr 1031747

Szyba Turboshield bezbarwna z powłoką

Szyba bezbarwna z powłoką przeciw zarysowaniom i zaparowaniu
nr 1031744
 

Szyba Turboshield szara z powłoką

Szyba szara z powłoką przeciw zarysowaniom i zaparowaniu
nr 1031746

Szyba Turboshield IR 5.0

Szyba zielona UV/IR 5.0
do cięcia i spawania gazowego

nr 1031748

=

=
Osłona twarzy Turboshield - wersja nagłowna  Osłona twarzy Turboshield - wersja nahełmowa


System Turboshield, wyposażony jest w dwa opatentowane i jedno oczekujące na opatentowanie rozwiązania. Zapewnia on doskonały komfort podczas użytkowania, wyposażony jest w najprostszy system wymiany szyb na rynku oraz optymalne wyważenie. System Turboshield jest doskonałym rozwiązaniem dla osób narażonych na spadające przedmioty lub uderzenia, odpryski, promieniowanie UV oraz zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu. Można go stosować z większością okularów ochronnych, respiratorów i środków ochrony słuchu.
System Turboshield jest certyfikowany w zakresie wymagań normy EN166. 


Czym wyróżnia się TURBOSHIELD od innych przyłbic i osłon twarzy?

Turboshield - komfort

Większy komfort

Elastyczna więźba z miękką wyściółką zapewnia o 300% większą powierzchnię kontaktu niż tradycyjne więźby, dzięki czemu eliminuje punkty nacisku na głowę co jest ważne w trakcie długiego, całodziennego użytkowania.

Turboshield - prosta wymiana szyby

Prosta wymiana szyb

Wymiana szyby w kilka sekund dzięki przyciskowi. Sposób ten został opatentowany i pozwala w sposób łatwy i intuicyjny na błyskawiczną i bezpieczną wymianę szyby.

Turboshield - jeszcze lepsza ochrona

Jeszcze lepsza ochrona

Bezpieczniejsze dzięki zwiększeniu obszaru ochrony podbródka o 50% w porównaniu z tradycyjnymi osłonami, bez konieczności stosowania niewygodnych akcesoriów. Zakrzywienie szyby dodatkowo wzmacnia efekt ochrony.

Turboshield - doskonałe dopasowanie

Doskonałe dopasowanie

Duże, ergonomiczne pokrętła pozwalają na łatwe dopasowanie rozmiaru i obsługę nawet w rękawicach. Bezstopniowa regulacja obwodu zapewnia precyzję i szybkość nastawy.

Turboshield - lepsze wyważenie

Lepsze wyważenie

Opatentowany system podwójnych zawiasów adaptera do hełmów podnosi szybę o 170 mm oraz przesuwa ku tyłowi co poprawia wyważenie oraz rozkład ciężaru. Uniesiona szyba znajduje się dokładnie nad hełmem co nie przeszkadza w pracy.

Turboshield - większe odstępy boczne

Większe boczne odstępy

Wyposażony w dwa zawiasy adapter do hełmów ochronnych zwiększa odstęp nawet o 100 mm, przez co nie blokuje otworów do mocowania akcesoriów, zapewniając kompatybilność z innymi środkami ochrony osobistej.

Turboshield - szyba wygięta torycznie

Torycznie wygięta szybka

Szyba jest wygięta w dwóch płaszczyznach co zapewnia doskonałe parametry optyczne, szersze pole widzenia oraz dodatkową ochronę brody bez konieczności stosowania nieporęcznych akcesoriów.

 

 

 

 Zobacz także:

Turboshield-wersja nagłowna Turboshield - wersja nahełmowa Ulotka Honeywell Turboshield
Naszą ofertę Turboshield
w wersji nagłownej
Naszą ofertę Turboshield
w wersji nahełmowej
Ulotkę
Honeywell Turboshield