Myjki do oczu AXION MSR

Myjki do oczu AXION MSR

 

Oczomyjki i natryski AXION MSR - rekomendowane przez lekarzy

Natryski awaryjne oraz myjki do oczu stały się powszechnym elementem wyposażenia zakładów przemysłowych. Urządzenia te mają na celu redukcję bądź usunięcie skutków oddziaływania szkodliwych substancji chemicznych. Za pomocą odpowiednio silnego strumienia wody pozwalają usunąć te substancje z ciała oraz ubrania poprzez ich rozcieńczenie oraz spłukanie. Zapewnienie szybkiego dostępu do prawidłowo zaprojektowanych urządzeń awaryjnych, stanowi jeden z najważniejszych czynników bezpieczeństwa w środowiskach, gdzie występuje zagrożenie opryskania substancjami chemicznymi. Dzięki opatentowanym wylewkom AXION MSR (Medically Superior Response) firma HAWS oferuje innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony zdrowia i życia pracowników narażonych na kontakt z chemikaliami. Budowa wylewek AXION MSR opiera się na trzech filarach: kontrolowanym i odwróconym strumieniu, najwyższym komforcie opłukiwania oraz ochronie przed zanieczyszczeniami:

 

Wanny wychwytowe - stalowe

Technologia oczomyjek AXION MSR dla oka

W myjkach do oczu i twarzy AXION MSR zastosowano opatentowaną technikę odwróconego kierunku strumieni wodnych, które opłukują oczy w kierunku odsuwającym zanieczyszczenia z dala od punktów oraz kanałów łzowych. Kierunek ten jest zgodny z przyjętą od dawna w medycynie zasadą opłukiwania oczu, mówiącą o tym, że strumień wody należy kierować od wewnętrznych do zewnętrznych kącików oczu, aby zanieczyszczenia nie wpłynęły do kanałów łzowych, i dalej, do jamy nosowej, skąd mogą przedostać się do dróg oddechowych lub pokarmowych. Wbudowany regulator ciśnienia zapewnia łagodny strumień opłukujący o odpowiedniej wysokości, zaś specjalny filtr chroni użytkownika zarówno przed bakteriami jak i zanieczyszczeniami mogącymi gromadzić się w instalacji wodnej.

Wanny wychwytowe - stalowe

Technologia natrysków AXION MSR dla ciała

W wielu konkurencyjnych rozwiązaniach strumień opłukujący rozkłada się nierównomiernie, a jego natężenie może być zmienne z uwagi na brak regulatorów przepływu. Specjalna obrotowa dysza w natryskach HAWS gwarantuje jednorodnie opłukujący strumień o stałym natężeniu przepływu. Technologia AXION MSR w natryskach bezpieczeństwa to gwarancja jednorodnego strumienia w kształcie stożka, zapewniającego dokładne a jednocześnie komfortowe opłukiwanie, aż do momentu przybycia służb medycznych. 

 

Urządzenia awaryjne HAWS - bezpieczeństwo w każdej sytuacji

Marka HAWS jako lider branży oferuje szereg rozwiązań pozwalających zapewnić bezpieczeństwo pracowników narażonych na kontakt z chemikaliami, niezależnie od miejsca i okoliczności. Szeroka oferta pozwala na dopasowanie urządzenia awaryjnego w zależności od potrzeb, a opatentowane wylewki AXION MSR gwarantują komfort i najwyższą skuteczność opłukiwania osoby poszkodowanej. Zarówno wylewki jak i same natryski oferowane są w różnych wariantach wykończenia (ABS, stal nierdzewna, stal chemoodporna) co pozwala sprostać nawet najbardziej wymagającym warunkom środowiskowym w miejscu pracy.

 

 

Masz już inną oczomyjkę? Ulepsz ją!
Zestaw AXION ADVANTAGE® UPGRADE KIT

  • Posiadasz już urządzenie awaryjne innego producenta w swoim w miejscu pracy? 

  • Obawiasz się, że jego wymiana na nowe z wylewką AXION MSR może być zbyt droga i czasochłonna? 

Firma HAWS wychodzi na przeciw Twoim oczekiwaniom oferując zestaw AXION ADVANTAGE® UPGRADE KIT. Zestaw ten pozwala ulepszyć niemal każde dostępne na rynku rozwiązanie konkurencyjne do standardu AXION MSR. Dostarczany z zestawem standardowych przyłączy pozwala na łatwą i szybką wymianę wylewek w istniejącym urządzeniu, podnosząc bezpieczeństwo i komfort opłukiwania na zupełnie nowy poziom. Zestawy ADVANTAGE®  dostępne są w wykonaniu z tworzywa oraz ze stali nierdzewnej, w wersji dla samej oczomyjki oraz dla urządzeń łączonych (dodatkowa wylewka i misa natrysku). Dodatkowe przyrządy do testowania parametrów oczomyjki GRATIS!

Zestaw wylewki AXION ADVANTAGE

Zobacz także:

Produkty polecane