Wirus Ebola - sprzęt ochronny

Wirus Ebola - sprzęt ochronny

Osoby, które są narażone na potencjalny kontakt z osobą podejrzaną o wirusową gorączkę Ebola, dla zwiększenia własnego bezpieczeństwa powinny stosować odpowiednio dobrany sprzęt ochrony osobistej
 

ODZIEŻ OCHRONNA

Odzież ochronna powinna być certyfikowana zgodnie z normą EN14126 (Odzież chroniąca przed zagrożeniami biologicznymi) i zapewniać barierę przed zanieczyszczonymi płynami ustrojowymi.

 

Proponujemy dwa typy kombinezonów jednokrotnego użytku chroniących przed wirusami - do lżejszych i do cięższych prac.

Kombinezon TYVEK CLASSIC PLUS
  Kombinezon chemoodporny TYCHEM C Standard

Kombinezon TYVEK CLASSIC PLUS

Kombinezon kategorii III typ 4, 5, 6.
Chroni przed pyłami i rozpyloną cieczą. 

 

Kombinezon TYCHEM C Standard

Kombinezon kategorii III typ 3, 4, 5, 6.
Chroni przed pyłami, rozpyloną cieczą i cieczą pod ciśnieniem. Większa odporność mechaniczna.

OCHRONA DRÓG ODDECHOWYCH

Zaleca się stosować półmaski filtracyjne jednokrotnego użytku klasy P2 lub P3 lub też ochronę za pomocą półmaski wielokrotnego użytku z wymiennym filtrem klasy P3.

Przedstawiamy propozycję półmasek jednokrotnego użytku w klasie P2 i P3 oraz alternatywnie półmaskę wielokrotnego użytku łączoną z wymiennym filtrem klasy P3.


Półmaska filtrująca FS-923V FFP2 D
  Półmaska filtrująca FS-930V FFP3 D
Półmaska filtracyjna FS-923V FFP2 D   Półmaska filtrująca FS-930V FFP3 D
Półmaska ochronna NORTH N5500   Filtr Honeywell Serii N - typ P3
Półmaska ochronna NORTH N5500   Filtr Honeywell Serii N - typ P3 

OCHRONA OCZU

Oczy powinny być chronione za pomocą szczelnych googli ochronnych.

Propozycja gogli ochronnych posiadających powłokę chroniącą przed zarysowaniami oraz zaparowaniem. Umożliwiają noszenie ich z okularami korekcyjnymi.

 

 Gogle przeciwodpryskowe HONEYWELL V-Maxx
   
   

RĘKAWICE OCHRONNE

Rękawice ochronne powinny być certyfikowane w kategorii III i zgodnie z normą EN 374 jako przeznaczone do ochrony przed zagrożeniami biologicznymi.

Proponujemy szczelne rękawice nitrylowe do ochrony przed wirusami.
Rękawice Dermatril jednorazowego użytku są przeznaczone do kontaktu krótkotrwałego i lekkiego. W razie cięższej pracy lub szerszego kontaktu (tj. sprzątanie lub chowanie ciał), należy stosować rękawice mocniejsze takie jak Camatril.

 Rękawice KCL-743 Dermatril P
  Rękawice KCL-730 Camatril Velours
 
Rękawica jednorazowa do lżejszych prac. Grubość 0,2mm
  Rękawice KCL-730 Camatril Velours

Rękawica do cięższych prac. Grubość 0,4mm

OSŁONY OBUWIA

Osłony na buty są uzupełnieniem kombinezonów ochronnych i chronią obuwie oraz uszczelniają dół nogawki przed zanieczyszczeniami.

Propozycja jednorazowych osłon na obuwie z materiału Tyvek® wykończonych elastyczną gumką.

 
 
   

 

 Uwagi dotyczące prawidłowego użytkowania sprzętu ochronnego:

 • Kombinezony należy używać zawsze zgodnie z zaleceniami Producenta.
   
 • Rękawice powinny być naciągnięte na mankiety kombinezonu. Dla zwiększenia bezpieczeństwa można jednocześnie używać dwóch par rękawic: np. KCL-743 wewnątrz i KCL-730 na zewnątrz. Zmniejsza się też wówczas ryzyko zakażenia przy zdejmowaniu zanieczyszczonej odzieży i rękawic.
   
 • W trakcie zdejmowania kombinezonu, nie zdejmuj rękawic. Kombinezon należy zwinąć ostrożnie w dół, tak by skóra ani wewnętrzna strona kombinezonu nie miała kontaktu ze stroną zewnętrzną.
   
 • W przypadku stosowania maski oddechowej, należy upewnić się, że przestrzegane są zalecenia producenta, zwłaszcza:

  - Dopasowanie maski - zgodnie z instrukcją użytkowania, zapewniające szczelność.
  Środki ochrony dróg oddechowych powinny być prawidłowo zakładane i dopasowane do twarzy. Dotyczy to szczególnie pólmasek jednorazowych. Jeśli półmaska nie przylega szczelnie do twarzy, szkodliwe czynniki unoszące się w powietrzu mogą dostać się pod uszczelkę i do wdychanego powietrza. Bardzo ważne jest, by zawsze przestrzegać instrukcji zakładania oraz przeprowadzać kontrolę szczelności lub przylegania przed wejściem do zakażonego środowiska. Dobre dopasowanie można uzyskać tylko wtedy, gdy twarz jest gładko ogolona w obszarze, gdzie półmaska przylega do twarzy. Broda, długie wąsy i nieogolony zarost mogą uniemożliwić dobre uszczelnienie i spowodować penetrację powietrza do wnętrza półmaski.
  zobacz jak należy prawidłowo zakładać półmaskę ochronną,
  zobacz jak NIE należy używać półmasek ochronnych.

  - Czas stosowania - wszystkie maski jednorazowe po użyciu należy wyrzucić. Jeśli maska wielokrotnego użytku była używana w miejscu, gdzie obecny mógł być wirus Ebola, zalecamy wyrzucenie pochłaniaczy P3 po każdorazowym użyciu.

  -  Czyszczenie maski wielokrotnego użytkowania - w zależności od poziomu narażenia, półmaska powinna być czyszczona po każdorazowym użytku ciepłym roztworem czyszczącym na bazie wody (stosować wyłącznie detergenty neutralne) w środowisku niezanieczyszczonym.
   
 • Środki ochrony indywidualnej jednorazowego użytku powinny być odpowiednio niszczone, natomiast środki wielokrotnego użytku - odpowiednio czyszczone i dezynfekowane.

 • Po zdjęciu odzieży ochronnej należy wykonać właściwe procedury zapewniające higienę rąk.

 • Pamiętaj - bardzo ważne jest prawidłowe zdejmowanie zakażonej odzieży i sprzętu ochrony osobistej. Zobacz jak należy prawidłowo postępować przy zdejmowaniu skażonych ŚOO.

Produkty polecane