Koncepcja Ochrony Rąk KCL

Koncepcja Ochrony Rąk KCL

Bezpieczeństwo człowieka jest dla KCL aspektem pierwszoplanowym, a interpretacja norm i regulacji prawnych służy wyłącznie ochronie zdrowia człowieka. Od 60 lat firma KCL produkuje profesjonalne rękawice ochronne. Wiele produktów zostało rozwiniętych i wyprodukowanych w oparciu o ścisłą współpracę z przemysłem i należą dzisiaj do standartowego programu KCL. Ze swoim działem laboratoryjnym, oraz rozbudowaną siecią doradztwa bezpośrednio u klienta, KCL oferuje również rozwiązania indywidualne oraz narzuca poziom przemysłowi rękawic ochronnych.

Prawidłowy dobór rękawic ochronnych jest niezwykle istotny, gdyż ma na on celu ochronę zdrowia - a w skrajnych przypadkach życia - pracownika. Dobór ten zawsze powinien zostać poparty rzetelną oceną zagrożeń na miejscu pracy, w skład której wchodzą:

  • Sporządzenie wykazu zagrożeń w zakładzie, ocena poszczególnych stanowisk pracy
  • Badania laboratoryjne
  • Zgromadzenie pierwszych wyników
  • Omówienie zarejestrowanych problemów z zakładowymi służbami BHP
  • Testowanie rękawic pod opieką i z doradztwem KCL
  • Analiza testów
  • Podsumowanie i ostateczne ustalenie rodzaju zastosowanych rękawic
  • Wprowadzenie dokumentacji oraz rękawic do użytku
  • Szkolenie / Motywacja użytkowników przeprowadzona przez KCL
  • Coroczna kontrola zastosowanych rozwiązań

Z uwagi na ogromną liczbę substancji używanych obecnie w przemyśle, szczególnie trudny może okazać się dobór rękawic do ochrony przed zagrożeniami chemicznymi. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, firma KCL przeprowadza w swoim laboratorium testy i oferuje do ich dyspozycji swoją bazę danych ChemPRO, zawierającą ponad 200 000 zbadanych substancji chemicznych. Korzystanie z niej umożliwia program KCL Chemical Manager, który pozwala w prosty sposób dobrać rękawice ochronne w zależności od używanej substancji. Jeżeli poszukiwana substancja nie znajduje się w bazie programu, na życzenie klienta KCL może ją przebadać i w oparciu o wyniki badań pomoże dobrać odpowiednie rękawice. Program KCL Chemical Manager jest darmowy i można go pobrać tutaj.

Priorytetem firmy KCL jest świadczenie profesonalnych usług, gwarantujących najwyższe zadowolenie klientów. Aby to osiągnąć firma KCL wykształciła unikalny instrument rynkowy: koncepcję rękawic ochronnych.

 Plan rękawic KCL

Koncepcja rękawic ochronnych to oferta kompleksowej analizy zagrożeń dotyczących dłoni na stanowiskach pracy, połączona  z odpowiednim doborem rękawic ochronnych. Oferta to polega na audycie przeprowadzonym bezpośrednio w zakładzie, prowadzonym przez eksperta z firmy KCL. Takie indywidualne podejście gwarantuje najwyższy profesjonalizm podczas doboru środków ochrony osobistej, a co za tym idzie, bezpieczeństwo oraz komfort na miejscu pracy.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo tutaj: Koncepcje rękawic ochronnych KCL.

Produkty polecane